چشم انداز

شرکت طراحی و مهندسی قطعات کرمان‌ خودرو (کادک)

شرکت طراحی و مهندسی قطعات کرمان‌ خودرو (کادک) از سال ۱۳۷۵ فعالیت خود را در زمینه تدارک و تأمین قطعات و مجموعه ‌های مورد نیاز خودروهای خط تولید شرکت‌ های صنایع خودروسازی کرمان آغاز کرد. این شرکت طی این سال ‌ها وظیفه تأمین قطعات خودروهای مونتاژی شرکت‌ های زیر مجموعه کرمان‌ خودرو را که شامل شرکت کرمان‌ موتور و شرکت خودرو سازان بم می‌ شود، برعهده دارد. همچنین در حال حاضر با در اختیار داشتن حدود 90 پرسنل در سطوح مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی، از ساختار مهندسی بسیار مستحکم و حرفه ای برخوردار است.

خودکفایی در تأمین قطعات مورد نیاز:

بخش عمده ‌ای از قطعات مورد نیاز خطوط تولیدی شرکت کرمان ‌موتور به‌ عنوان یکی از زیر مجموعه‌ های گروه صنایع خودرو سازی کرمان به ‌صورت CKD و وارداتی تأمین می ‌شود؛ اما بخش دیگر که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، بخش خودکفایی در تأمین و تولید قطعات مورد نیاز بوده که توسط شرکت طراحی و مهندسی قطعات کرمان‌ خودرو (کادک) در داخل کشور تأمین خواهد شد.

وظیفه اصلی این شرکت شناسایی قطعات، تدوین اسناد و مدارک فنی، ارتباط با تأمین‌ کنندگان داخلی و همراهی با آنها طی مراحل خودکفایی در تولید قطعات است. در گام نخست این شرکت تولید قطعات مورد نیاز در کشور را امکان‌سنجی می‌کند و پس از آن کیفیت قطعاتی که قرار است توسط تأمین‌ کنندگان داخلی به‌ خودکفایی برسد، مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. زیرا مهم‌ ترین اصل در انجام این پروژه، حفظ کیفیت در کنار خودکفایی و تأمین قطعات مورد نیاز خطوط تولیدی است.

از آنجایی که کیفیت خودروهای مونتاژی توسط شرکت‌های وابسته به‌صنایع خودروسازی کرمان از سطح بالاتری نسبت به‌محصولات داخلی برخوردار است، امکان تولید برخی قطعات مورد نیاز در کشور میسر نخواهد بود. بنابراین شرکت طراحی و مهندسی قطعات کرمان‌ خودرو همواره در تلاش است میان شرکت ‌های مادر و تأمین‌ کنندگان داخلی پل ارتباطی ایجاد کند تا ضمن تأمین و خودکفایی در قطعات مورد نیاز، دانش فنی شرکت‌های تولیدکننده قطعات در کشور نیز ارتقا یابد.

 

از افزایش عمق داخلی ‌سازی تا کاهش وابستگی به ‌شرکت مادر:

شرکت طراحی و مهندسی قطعات کرمان‌ خودرو (کادک) به ‌دنبال استراتژی کاهش ارزبری و استفاده از منابع داخلی، افزایش عمق داخلی‌سازی خودروهای جک در ایران را دربرنامه‌های خود دارد. در حال ‌حاضر خودرو جک S5 با عمق داخلی ‌سازی 42 درصد بیشترین میزان خودکفایی در محصولات تولیدی این شرکت را به‌ خود اختصاص داده که با توجه به‌ تعریف پروژه‌ های جدید توسط شرکت کادک، این میزان داخلی ‌سازی تا پایان سال 1400 به ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت.

همچنین خودرو جک J4 دیگر محصول تولیدی شرکت کرمان ‌موتور بوده که سرمایه ‌گذاری کلانی در بحث داخلی‌ سازی آن صورت گرفته است. این محصول در حال ‌حاضر با بیش از ۳۴ درصد داخلی‌ سازی روی خط تولید بوده و طبق برنامه ‌های صورت‌ گرفته تا پایان سال این عدد به 70 درصد افزایش خواهد یافت. در برنامه ‌ها و پروژه‌ های شرکت کادک، بخش عمده ‌ای از قطعات و مجموعه ‌های مورد نیاز در این خودرو غیر از قطعات قوای محرکه و فنی در کشور تولید و تأمین خواهد شد. بنابراین میتوان گفت خودرو جک J4 به ‌اصلی ‌ترین محصول تولیدی این شرکت بدل شده و سال 1400 تیپ ‌ها و کلاس بندی جدیدی از آن راهی بازار خواهد شد. در دیگر خودروهای تولیدی کرمان موتور شامل خودروی S3 با 35% ، خودروی T8 با 28% ، و خودروی K7 با 21% خودکفایی محقق شده است.

کلام آخر شرکت طراحی مهندسی قطعات کرمان خودرو (کادک) به عنوان بازوی اجرایی گروه صنایع خودرو سازی کرمان در ساخت داخل تأمین قطعات خودروهای تولیدی فعالیت دارد. تیم مهندسی مجرب و متخصص کادک با استفاده از ظرفیت شبکه قطعه سازی و توانمندی تولیدکنندگان داخلی، تحقق ساخت داخل خودروهای تولیدی گروه را به حداکثر قابل دستیابی می رساند. تدوین شناسنامه های فنی و استاندارد سازی به همراه ارزیابی پیمانکاران و استقرار تیم های مدیریت کیفیت نیز، خرید قطعات و مجموعه های خودرویی با کیفیت اصلی را تضمین می کند.

Webkaj logo
بالاترین کیفیت در ساخت قطعات

کادک - شرکت طراحی و مهندسی قطعات کرمان خودرو

تهران، کیلومتر 16 جاده مخصوص-بلوار نخل - ساختمان صدف، طبقه 2

ارتباط با کادک
تامین قطعات
 • خرید اینترنتی
 • لیست فروشگاه ها
 • دریافت نمایندگی فروش
 • فروشگاه
پیوندها
 • کرمان موتور
 • فروشگاه کادک یدک
 • وزارت صنایع و معادن
 • فروشگاه
راهنمای سایت
 • تماس با ما

 • درباره ما
 • نمایندگی ها
 • فروشگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به شرکت طراحی و مهندسی قطعات کرمان خودرو (کادک) است